Pierie - Olympská riviéra 2017

Dovolená Pierie 2017 – to je dovolená, kterou prožijete na nejkrásnější „křižovatce“ Řecka, na severovýchodním pobřeží, pod impozantním pohořím Olymp, které si podle řecké mythologie vybralo 12 bohů za sídlo a odkud vládli zemi. Pierie – Olympská riviéra zabírá pobřežní pás Egejského moře v délce cca 70 km. Celá oblast je u nás velmi známá a oblíbená ještě z dob, kdy se do Řecka cestovalo převážně autobusy nebo vlastními auty. Čeština tu zní po celý den nejen z úst našich turistů, ale i obsluhujícího personálu. Pierie – Olympská riviéra to je Vaše dovolená s CK VTT v sezóně 2017.

Turistická sezóna zde trvá poměrně dlouho – od začátku května až do poloviny října, neboť jarní a podzimní termíny využívají turisté, kteří přijíždějí na některý z okružních zájezdů, během nichž poznají celé Řecko. Největší atraktivitu oblasti tvoří dlouhé písčité pláže a snadná dosažitelnost významných historických, kulturních a přírodních památek, mezi něž patří druhé největší řecké město Thessaloniki (Soluň), Dion, Vergina, údolí Tempi, městečko Kalambaka či kláštery Meteora. V řečtině znamená slovo „metéoros“ vznášet se mezi nebem a zemí a označuje např. dráhu meteoritu. Zde, na místech blízkých nebi – na vrcholcích skal, tyčících se jako věže do výšky nad řekou – stojí tyto mnichy postavené kláštery. Když se v údolí začne stmívat, ale slunce ještě úplně nezajde, nebo když nad horami visí ranní mlha, vypadají kláštery jakoby se skutečně vznášely. Celé toto místo je magické, tajuplné, naplněné energií.

Časově poněkud náročnější je cesta do Athén, ovšem najde se vždy řada zájemců, kteří do hlavního řeckého města rádi vyrazí.

Oblast je zásobována čistou vodou z ledovců Olympu, díky čemuž se zde vytváří velmi příjemné mikroklima s minimálními srážkami a stálými teplotami ovzduší. Proto je oblast doporučována pro pobyty astmatiků a alergiků. Má také příznivé účinky na horní cesty dýchací a pobyty jsou vhodné též u osob s lupénkou. Riviéru tvoří malé rybářské vesničky, nově postavená turistická letoviska (Katerini, Paralia, Olympiaki Akti, Varikos, Plaka, Leptokaria, Panteleimon, Platamonas, Nei Pori aj.), která nabízejí ubytování ve studiích, malých rodinných hotýlcích, penzionech i v hotelových komplexech a areálech s nejmodernějším vybavením. Správním městem oblasti je město Katerini, které leží jižně od Thessaloniki, ve vzdálenosti cca 65 km.

Image pierie.jpg Dovolená Pierie 2015 – to je oblast vhodná pro jak pro klidnou rodinnou dovolenou, tak pro ty z Vás, kteří preferují spíše zájezdy za poznáním a čilý ruch turistických letovisek. Každého cestovatele jistě potěší nekonečné světlé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, které pro svou čistotu pravidelně dostávají Modrou vlajku Evropské unie.

V této atraktivní destinaci se nachází celkem pět letoviskek (Leptokárie, Nei Pori, Makrigialos, Dion a Mesagala), která jsou plná tradičních restaurací a taveren, obchodů se suvenýry (vyhlášené jsou i místní obchody s kožešinami), ale která i přesto stále působí příjemným domáckým dojmem. Rozhodnete-li se pro letecký zájezd do této oblasti, budete mít jistotu krásně prožitého léta 2017 a získání mnoha báječných vzpomínek z nezapomenutelné dovolené.

Dovolená Pierie 2017 = Léto jak má být!


Zajímavý odkaz k Olympské riviéře
www.pieria-tourism.gr
www.travelinfo.gr/pieria
www.greece.com
www.gogreece.com
www.vacation.gr
www.travel.diadiktyo.net/pieria
www.macedonian-heritage.gr


Olympská riviéra – Základní informace:

 • řecký název: PIERIA
 • Správní středisko: Katerini
 • Plocha oblasti: 1517 km2
 • Počet obyvatel: cca 131 000
 • Nejvyšší vrchol: Mitykas v pohoří Olympos – 2917 m n. m.
 • Doba letu z Prahy: 2 hodiny 10 minut (letiště Thessaloniki)LETOVISKA NA OLYMPSKÉ RIVIÉŘE


 • PLATAMONAS

Původně malá rybářská vesnička se za poslední roky rozrostla v živé přímořské letovisko, tvořené hlavní třídou posetou obchody se suvenýry, butiky, minimarkety, bankou, bankomaty, poštou, restauracemi, tavernami i stánky s rychlým občerstvením a opravdu výborným gyrosem, určitě jej ochutnejte. Letovisko nabízí možnosti denní i noční zábavy. Pro mladé je zde několik moderních barů, diskoték a klubů.

Více o letovisku zde


 • NEI PORI

Dnes známé a vyhledávané přímořské letovisko, jehož největším lákadlem je dlouhá široká písečná pláž s možností vodních sportů, nechybí na ní kabiny na převlečení a sprchy. Středisko je lemováno hradbou pohoří bájného Olympu, který svou přirozenou horskou kulisou brání přístupu severních větrů a deštivému počasí. Právě zde se vytváří speciální mikroklima s nadprůměrným počtem slunných dní. Letovisko se táhne v délce několika kilometrů…

Více o letovisku zde


 • NEOS PANTELEIMON

Menší klidné letovisko, jehož dominantu tvoří dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, je vhodné pro rodinnou dovolenou. Na hlavní třídě, která vede letoviskem, se nachází několik restaurací, obchodů se suvenýry a také řada kempů, neboť zdejší oblast je velmi oblíbena mezi turisty přijíždějícími do Řecka stanovat a kempovat.

Více o letovisku zde


 • LEPTOKARIA

V posledních letech se z Leptokarie stalo velké moderní přímořské letovisko, ležící na úpatí pohoří Olympu a omývané Egejským mořem. Leptokaria nabízí svým hostům vše, co potřebují. Čisté moře, dlouhé písčito-oblázkové pláže, denní i noční zábavu, bohaté možnosti nákupů. Hlavní třída je lemována řadou restaurací, taveren, kaváren, cukráren, minimarketů a supermarketů…

Více o letovisku zde


 • PARALIA KATERINIS

Českými turisty zatím nepříliš objevené, ale vyhlášené místo, kde najdete vše, co od pobytu u moře očekáváte. Příjemné písečné pláže s pozvolným vstupem do vody, čisté moře, srdečné obyvatele a samozřejmě kavárny, cukrárny, stánky s rychlým občerstvením, ovocem, restaurace, taverny, bary či diskotéky, ve kterých lze popít skvělé frappé, ochutnat místní speciality, mlsat a večer se dobře bavit…

Více o letovisku zde


 • LITOCHORO

Klidnější prázdninová destinace Litochoro je představována pobřežní oblastí táhnoucí se v délce několika kilometrů podél Thermajského zálivu na úpatí bájného pohoří Olymp. Podél dlouhé písečné pláže (místy s oblázky) je rozeseto množství hotelů, prázdninových resortů, hotelů, kempů, které jsou doplněny množstvím restaurací a vyhlášených barů, provozovaných převážně pouze v hlavní letní sezóně…

Více o letovisku zde


Videogalerie


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

Pierie - Olympská riviéra 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 26.09. – 06.10 – 11 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist